Mykonos - Obecné informace

Mykonos je jedním z ostrovů Kykladského souostroví Egejského moře plný krásných zálivů, nádherných zátok, rozmanitých pláží a zachovalých větrných mlýnů.
Dle řecké mytologie byl ostrov Mykonos místem, kde se odehrávali boje mezi Diem a Giganty a název nese podle Apollónova vnuka, Mykonovi.

Na ostrově nenalezneme příliš mnoho zeleně, ale ani to mu neubírá na jeho kouzlu a přitažlivosti. Členité pobřeží nabídne řadu zátok a zálivů s menší nebo větší pláží. Na hornatém povrchu můžete najít například archeologická naleziště nebo více než 300 kostelů a kostelíčků.

Každý ostrov Kykládského soustroví je unikátní a Mykonos není výjimkou. V dnešní době se těší velké oblibě v gay komunitě a to díky svým velmi živým letoviskům. Jedno z nich, hlavní město Mykonos na západním pobřeží ostrova, je plné Kykládské architektury, úzkých uliček s nespočtem restaurací, kaváren, barů a hudebních klubů nevyjímaje diskotéky, obchůdky a místní taverny. Jedná se tedy o centrum administrativy, ale i kultury ostrova.

Pláže Mykonosu jsou písčité a s průzračně čistou vodou. Najdete pláže klidné a vhodné pro kompletní a ničím nerušený odpočinek, nebo pláže plné barů a plážových klubů, které zaručují „nekončící“ večírky.

VTT doporučuje

Alkistis - Mykonos
First Minute
Novinka
Doporučujeme
BazénKlimatizace Parkování u letiště zdarma

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright Cestovní kancelář VENUS TRADE AND TOURS spol. s r.o. Specialista na Řecko od roku 1992-2017 . Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour